La Gacilly, model zodpovedného prístupu k prírode

La Gacilly leží v samotnom srdci značky Yves Rocher. K tomu neodmysliteľne patrí hľadanie rovnováhy medzi prírodou a krásou, kultúrou a agrikultúrou, umením a priemyslom.

 

La Gacilly a biodiverzita

Botanická záhrada

Botanická záhrada založená v roku 1977 v kolíske značky Yves Rocher vo francúzskej dedinke La Gacilly má viac než tisíc druhov rastlín a slúži k uchovávaniu, pozorovaniu a výskumu Rastlinnej kozmetiky® Yves Rocher.

Bio polia

La Gacilly - Francúzsko. Kolíska značky Yves Rocher. 55 hektárov polí obhospodarovaných podľa zásad ekologického poľnohospodárstva. Arnika, rumanček, žerucha, nechtík, nevädza, slez...Zber rastlín prebieha priamo na mieste.

Priemyselné zóny

Väčšina našich výrobkov, predávaných po celom svete, je vyrábaná v troch továrňach v Bretónsku. Tie produkujú takmer 300 miliónov výrobkov ročne. Vďaka spôsobu výroby majú továrne trojitú certifikáciu – kvality, bezpečnosti a ochrany životného prostredia. Továrne sú postavené v prírode, preto získali tiež certifikát podpory biodiverzity. Aktívne sa podieľajú na návrate motýľov a vtákov do blízkeho okolia.

Festival fotografií

Každý rok v júni hostí La Gacilly najväčší festival fotografií pod šírym nebom v Európe. Behom neho sa ulice a domy menia na galériu fotografií obrích rozmerov. Zúčastnilo sa ho už viac než 200 fotografov a 2 milióny návštevníkov z rôznych kútov sveta.

Umenie v La Gacilly

Umelci vyzdobia ulice La Gacilly svojimi výtvormi, aby rozdúchali rytmus umeleckého srdca dedinky.

Úle

Včely sú skutočnými indikátormi biodiverzity. Značka Yves Rocher aktívne bojuje proti ubúdaniu včelích populácií tým, že vo svojich bio kvetinových poliach vytvorila viac než 200 úľov.

 

Táto stránka využíva k poskytovaniu služieb cookies v súlade s Politikou používania cookies.

Zistiť viac